Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaPříslušenství

Tied to be free

Tendon propaguje aktivní horolezectví, které není  pouze sportem, filozofií nebo životním stylem, představuje navíc nespoutanou sílu přírody, proudící přes všechny smysly každého, kdo chce prostřednictvím horolezectví poznat zejména sám sebe.

Přejít
Tied to be free Tied to be free Tied to be free Tied to be free Tied to be free Tied to be free

Blog

King Cobra – Volné bigwallové lezení na Aljašce

King Cobra – Volné bigwallové lezení na Aljašce

1.10.2019
Další serak se odlamuje od vrcholových ledových útesů sousední Mount Dickey a známý řev laviny se valí údolím. Moje lýtka se klepou na drolících se stupech, neslavný „Cracker Jack Gravel“ z Ruth Gorge. Jsem vyvážený na hřebenu dost vysoko nad mým posledním kusem, sahám pro skobu a volnou rukou ji zasazuji do tenké spáry, druhou se upínám na nehťáku. Vrhám se na roh nad sebou, je zatížený vratkými volnými odštěpy. Svět se rozpadá, když se obouručně zaklíňuji, úlomky explodují stovky metrů pod strmou východní stěnou Mount Barrill, pohlceny ledovcem dole. Chemikálie zaplavují můj mozek: úleva. Další kousek hádanky odhalen.
Číst více
Patagonia 2019

Patagonia 2019

3.9.2019
Naposledy som stál na tomto mne dobre známom mieste pred troma rokmi. Drevená ceduľa Hem Herhu Hostel, trávnik, pár stanov, rozpadajúca sa bouldrovka a pred červeným tehlovým domom v kľude pofajčieva vysmiaty Hugo. V tvári cítim vietor. Ten vietor, ktorý je iba tu a nikde inde na svete! Ten, ktorý sa vie behom chvíle premeniť z príjemného vánku na totálne šialené peklo. Zatvorím oči a s úsmevom vykríknem Viento Patagonico...
Číst více
Má cesta k 9a aneb prohra je i výhra

Má cesta k 9a aneb prohra je i výhra

21.5.2019
Když jsem začal lézt, bylo mi 11 let. Lezení jsem úplně propadl. Když jsem si dál nějaký cíl, šel jsem si za ním, dokud jsem si ho nesplnil. Někdy to bylo opravdu těžký a někdy jsem zůstal v šoku, jak moc to bylo lehký. Ne vždy se vám něco povede hned napoprvé. Důležité je si věřit a jít si za tím.
Číst více
Big wallové

Big wallové

10.5.2019
Co se mi vybaví, když vzpomenu na "naše" Yosemity? El Cap, Half Dome, spaní ve stěně vysoko nad zemí, ranní zima a hlad v Campu 4, kafe zdarma ve fastfoodu, večerní táboráky, nekonečné spáry, ohromné žulové stěny, otravní rangeři, turisti, dopravní zácpy, zlodějští mývalové, medvědi.... A samozřejmě také známá jména jako Royal Robbins, Warren Harding, Jim Bridwell, John Bachar, Ron Kauk, Lynn Hill, Tommy Caldwell a další. To všechno je nerozlučně spojeno s Yosemitským údolím. Měl jsem to štěstí, že jsem tam mohl s kamarády prožít několik podzimních týdnů roku 2018.
Číst více
Do Yosemit za prvním 7c+ nebo superdílem od Huberů

Do Yosemit za prvním 7c+ nebo superdílem od Huberů

1.5.2019
Náš ambasador Ondra Beneš se loni vrátil po dlouhé době do Yosemit, aby si splnil některé ze svých lezeckých snů. Byly to například extrémně těžká cesta " El Nino" na El Capa nebo "The Phoenix", která údajně jako první na světě splňovala klasifikaci 5.13 v americké klase, odpovídající 7c+. Dále už Ondra...
Číst více
© ARSYLINE 2019
Upozornění
Zavřít